W 100% automatyczne czyszczenie strzemion
Technologia Undine / artykuły / W 100% automatyczne czyszczenie strzemion
strzemion

Czyszczenie strzemion w zakładach ubojowych jest bardzo istotnym elementem wpływającym na końcową jakość produktu. Strzemiona zawsze powinny być dobrze przygotowane do kolejnego uboju, aby uniknąć zanieczyszczeń krzyżowych.

Bardzo często strzemiona są nadal czyszczone ręcznie. Jednak prawie niemożliwe jest ich perfekcyjne wyczyszczenie w ten sposób. Co więcej, jest to ciężka praca, która wymaga sporego zaangażowania personelu. W tym artykule pokażemy, jak w pełni automatycznie czyścić strzemiona i jednocześnie zaoszczędzić do 50% na zużyciu wody i energii.

 

Technologia Undine® – czyszczenie strzemion

Czyszczenie strzemion staje się łatwym zadaniem, gdy wykorzystamy technologie Undine®, która wykonuje za nas „brudną robotę”. Technologia miesza wodę i sprężone powietrze w komorach mieszania Undine® . W ten sposób powstają doskonałe myjki, które pozwalają dodatkowo zredukować zużycie wody. Za ich pomocą można czyścić nie tylko strzemiona, ale także same tuszki, taśmy przenośników, klatki i kontenery. Undine® może być podłączona do prawie każdego zwykłego ciśnienia wody.

 

Automatyczne czyszczenie strzemion

Dzięki technologii Undine® można perfekcyjnie oczyścić wszystkie strzemiona używane w ubojniach. W połączeniu ze specjalnie zaprojektowanym sterownikiem PLC drugiej generacji i automatycznym urządzeniem spieniającym, można również czyścić strzemiona w pełni automatycznie. Dzięki temu dodatkowo oszczędza się do 50% wody. Zużycie wody przez urządzenia do czyszczenia strzemion Undine® wynosi tylko około 20 litrów na minutę. Stosując myjkę do strzemion, można nie tylko zredukować ilość zużywanej wody, ale i poprawić jakość mycia.

 

Strzemion

 

Szczotki nie są już potrzebne

Myjka strzemion Undine® może być zainstalowana jako samodzielna jednostka lub w połączeniu z istniejącymi systemami. Nawet bez użycia szczotek można osiągnąć doskonałe wyniki czyszczenia. Technologia Undine® czyści tak dobrze, że szczotki są zbędne. Stosowanie myjek do strzemion poprawia jakość produktu, ponieważ same szczotki są również źródłem bakterii, a są one w ciągłym kontakcie ze strzemionami.

 

Ogromne oszczędności w wydatkach na personel

Jak wspomniano wcześniej, strzemiona są nadal często czyszczone ręcznie. Dzięki temu, jeśli będą one w pełni automatycznie czyszczone, można zaoszczędzić do 100% kosztów pracowniczych oraz łatwo osiągnąć doskonałe wyniki czyszczenia przy niższym zużyciu wody i energii. Dzięki automatycznemu czyszczeniu personel sprzątający będzie miał więcej czasu na wykonywanie innych zadań.

 

Mamy odpowiednie rozwiązanie

Chcesz również w pełni automatycznie czyścić strzemiona i oszczędzać wodę i energię? Zadzwoń do nas już dziś. Chętnie zaprezentujemy na testach, jak działa nasza technologia, dlatego nie trzeba już kupować urządzenia w ciemno. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu możemy również udzielić Ci konkretnych porad, gdy masz inny rodzaj sprzętu, który chcesz wyczyścić.

 

Ton Winters

Specjalista ds. Technicznych 

t.winters@iwc-international.com
tel. +31 (0) 527 745 932